مزرعه زعفران با سیستم مکانیزه احداث می شود. - خاکشناسی
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
یکشنبه 22 مهر‌ماه سال 1386
مزرعه زعفران با سیستم مکانیزه احداث می شود.

دبیر کمیته علمی جشنواره ملی زعفران از احداث مزرعه الگوی زعفران با سیستم مکانیزه در قائن خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه خراسان، قاسمی با بیان این مطلب افزود: از دستاوردهای برگزاری جشنواره ملی زعفران با عنوان طلای سرخ، می‌توان به اقدامات صورت گرفته برای احداث مزرعه نمونه کاشت، داشت، برداشت و فرآوری محصول زعفران در شهرستان قاین اشاره کرد.

قاسمی اظهار کرد: یکی از راه‌های کاربردی کردن یافته‌های علمی مندرج در مقالات رسیده به جشنواره امسال و دو دوره قبلی، پس از طی مراحل کارشناسی، ارزیابی و آزمایش آن در مزرعه نمونه است.

وی نیاز مبرم به جایگزینی فناوری روز دنیا به جای روش‌های سنتی، در همه مراحل تولید و صادرات زعفران به منظور کسب مقام اول، در بازارهای جهانی را هدفی اصولی اعلام و تصریح کرد: هیچ‌گاه کیفیت زعفران قاین مورد تردید هیچ کس نبوده است و ما جایگاهی در خور به دست نیاورده‌ایم، اکنون علاوه بر آمادگی مسوولان، کشاورزان نیز در این امر مصر هستند.

معاون جهاد کشاورزی شهرستان قائن، همچنین از افزوده شدن بخش علمی توسعه قاینات علاوه بر بخش علمی ویژه زعفران در سومین جشنواره ملی طلای سرخ خبر داد و گفت: در تلاشیم تا راهکارهای توسعه هرچه بیشتر خراسان جنوبی را در نگاه اندیشمندان جستجو